Jump to content
Este foarte important ca toți jucătorii să citească și să înțeleagă regulamentul serverului, deoarece nu vom accepta scuzele precum: nu știam! ×
It is very important for all players to read and understand the rules of the server, because we will not accept excuses such as: I did not know! ×

Recommended Posts

Numele tău: LetsSurvive

Numele reclamatului: WellCrafter

Motivul reclamatiei: Abuz

Dovadă video/poză: https://imgur.com/M3R3p2k    https://imgur.com/tsQBJhK   https://imgur.com/a51tIjw

Descrierea incidentului:  Recunosc, am dat 2 /ac-uri inutile, dar am avut o intrebare pe care nu o stiam: De cand /eac este /ac, pentru ca eu stiam ca sunt aproximativ diferite, nu sunt doar eu, foarte multi playeri se plang de comportamentul lui WellCrafter, ne face pe noi toxici, si incepe cu texte: Mai invata, fugi.      

Aceste nu cred ca este un comportament de Staff, chiar acum sunt apel cu un prieten si spune ca WellCrafter nu merita mod-ul..  

Dupa intrebarea pe care o pusesem, mi-a dat ban 1h pentru *Atitudine staff*. Stiu ca in trecut am avut o atitudine foarte toxica cu el, dar de atunci, nu i-am mai comentat asa de rau incat sa ma baneze..  Dar el astazi, mi-a dat ban 1h  pentru *atitudine staff*.. Nu cred ca acela este un motiv de Ban... 

@Zureh @IulianLuvs @Zx.Vlad 

Data și ora incidentului:  21:20

O să adaug și eu un lucru, dacă tot am primit o etichetare în acest topic. Privind WellCrafter, mi se pare că atitudinea lui este una de înfumurat. Și nu numai a lui, ci tot stafful pe care l-am întâlnit pe Explorer. În mod normal, sunt copii care se joacă pe acest server, am văzut vârste între 14 și 18 ani, foarte puțini să aibă peste 18 ani. Ei nu știu să aprecieze un regulament în totalitate, să îl respecte în totalitate. Mie normal mi s-ar părea ca omului să i se explice ce a făcut, cu ce a greșit, iar asta să se facă frumos, nu cu atitudinea lui Well, cel puțin. În mod normal, un Helper/Moderator ar trebui să fie un model pentru ceilalți jucători, nu să fie cu nasul pe sus și să arate el că „mamă ce grad am și voi nu fraierilor”. Total greșit. Dar mă rog, nu este problema mea cum managerul serverului își organizează echipa. Ca sfat (că nu are rost să exagerăm cu o greșeală gata sancțiune/remove, că până la urmă nu e degeaba Moderator), dar ar trebui puțin lucrat pe partea de atitudine și caracter, cum să se discute cu jucătorii. Așa hai să fac și eu reclamație Adinei că mi-a dat un mute de 30 de minute la o glumă „o dat handicapatu' ăla cu viteză”, având în vedere că handicapat nu este o jignire, nu era adresată nimănui acea vorbă, iar ea a hotărât să mă sancționeze doar că am spus eu o glumă. 

• Romanian 1
  • Manager Minecraft

Salut.

In primul rand, vreau sa iti multumesc pentru implicarea ta in comunitatea noastra.

In al doilea rand, am analizat dovezile prezentate de tine si din ce ai spus tu ai fost sanctionat corect, doar ca motivul a fost pus gresit, motivul pentru care ai fost sanctionat trebuia sa fie "helpop / ac inutil". Si pe langa asta o sa am o discutie si cu WellCrafter.

Topic Closed.

• Like 1
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...