Jump to content
Este foarte important ca toți jucătorii să citească și să înțeleagă regulamentul serverului, deoarece nu vom accepta scuzele precum: nu știam! ×
It is very important for all players to read and understand the rules of the server, because we will not accept excuses such as: I did not know! ×

Recommended Posts

Numele tău: Dolphi22

Numele reclamatului: ThymeWarp22

Motivul reclamatiei: necooperare cu jucatorii+abuz

Dovadă video/poză:https://imgur.com/gallery/9BuBqDm

Descrierea incidentului:  mi a dat mute 2h pentru (atitudine staff) dar el nu se poate numi staff:( de ce? pentru ca intra de 2 ori pe sapt si sta 10 min si pentru ca nu este DEMN de acest grad, dupa cum se poate vedea si in poze thyme face abuz si nu vorbesti cu jucatorii eu i am mai facut o reclamatie unde a gresit si a primit warn  @TheAshz 

Data și ora incidentului: 9:30 5/52021

Posted (edited)

Buna, imi pare rau sa aud ca tu consideri ca imi fac treaba in mod incorect, insa sper ca prin acest raspuns te voi lamuri.

In primul rand, ai luat prima data mute pentru limbaj pe contul tau principal(StoTorGG) pentru urmatoarea poza:Z3JATG1.png. In aceasta poza se vede clar cum jignesti Ownerii Serverului, spunand ma #pispeei. Dupa ce te-am sanctionat, in loc sa imi faci o reclamatie pe forum, daca ai fi considerat ca ai fost sanctionat incorect, ai continuat sa ai o atitudine proasta si sa folosesti un limbaj inadecvat pe /ac: wVLJbUL.png
Dupa ce ti-ai luat mute pe contul principal, ai intrat pe contul tau secundar(y0urss_) unde ai continuat sa ai o atitudine proasta si sa jignesti jucatorii:Slxi5uh.pngIn aceasta poza nu se observa lucruri sanctionabile direct, insa se vede cum te certai cu un jucator pe chat. pQBgF7x.png In aceasta poza se vede clar cum te certi cu jucatorul ''RipAnxietate", desi v-am rugat sa incetati cu cearta, de asemenea folosind un limbaj inadecvat adresat aceluiasi jucator(penultimul rand din chat), motiv pentru care te-am sanctionat si pe acest cont. p2RAnNI.pngDupa ce te-am sanctionat, daca credeai ca ai fost sanctionat incorect, ai fi putut face o reclamatie pe forum, nu sa continui pe /ac. Dupa cum se vede in poza, ai inceput sa ma si ameninti cu remove, si cand am incercat sa te calmez si sa te rog sa incetezi, ai continuat sa ma jignesti pe /ac. Dupa ce ti-ai luat ban de la un donator, ai intrat pe un al treilea cont(Dolphi22) unde ai continuat cu atitudinea ta. cRdNAhB.pngIn aceasta prima poza, se vede clar cum iti bati joc de infatisarea mea, de asemenea adresand niste intrebari care nu au ce cauta pe chat-ul public.FasJikL.png In aceasta dovada te-am avertizat si te-am rugat sa vorbesti mai frumos, insa ai continuat, folosind acelasi limbaj inadecvat. 1829mKa.pngIn poza se vede clar cum ai continuat sa iti bati joc de mine, de asemenea, folosind si un limbaj cenzurat(randurile 4-5 din chat), dupa continuand sa iti bati joci de mine, zicand:''oricum nu te vrea nimeni/dar aia e partea a doua :()''. Dupa acest moment, dupa ce m-am consultat cu inca cativa membrii staff, ti-am dat mute 2h pentru atitudinea necorespunzatoare de care ai dat dovada. Dupa ce ai luat mute si pe al treilea cont, ai continuat sa iti bati joc de mine, folosind de asemenea /ac intr-un mod inutil.rJHaOaq.pngPrimul lucru pe care l-ai zis pe /ac este ''plangii?'', dovedind ca iti bati joc de mine. Te-am avertizat sa incetezi cu /ac-ul inutil, insa ai continuat, zicand ca nu merit sa fiu staff si ca intru doar de 2 ori pe saptamana. Daca acesta ar fi fost cazul, atunci nu as mai fi ocupat aceasta pozitie. MyOMm1q.pngDupa ce ai continuat, desi te-am rugat de mai multe ori sa incetezi, ai inceput sa ma ameninti iarasi ca voi primi remove.Qgm2rfG.png Aici ai inceput iar sa zici ca sunt un staff inutil, dupa avertizarile mele sa nu mai foolsesti /ac inutil, tu continuand, am decis sa iti dau kick pentru /ac inutil. DiLYY7l.pngDupa ce ai primit kick, ai revenit pe sectiune si ai continuat sa zici ca abuzez si ai continuat cu atitudinea ta. Te-am rugat sa imi faci o reclamatie pe forum daca consideri ca ai fost sanctionat incorect, in caz contrar sa incetezi cu /ac-ul, tu abuzand de el si folosindu-l intr-un mod inutil.aF2BSKU.pngTe-am rugat sa incetezi, ai continuat cu atitudinea pe care ai avut-o, moment in care ti-am dat din nou kick, dupa ce ai inceput iar sa zici ca sunt un staff inutil.CPJoQQz.png4BU64wl.pngAi continuat cu atitudinea si in pozele de mai sus. In urmatoarea poza te-am rugat sa incetezi si sa imi faci o reclamatie pe forum daca crezi ca ai fost sanctionat incorect, insa nu ai vrut.cOqDm3u.pngTi-am explicat de ce ti-am dat kick initial in poza urmatoareESVePSs.png, insa ai continuat sa imi judeci deciziile pe /ac. In aceasta ultima poza, ai continuat sa ma ameninti cu remove.UsYjXD4.png
Acestea au fost dovezile prezentate de catre mine, conform carora te-am sanctionat. Analizandu-ti dovezile, se poate vedea motivul pentru care ai luat kick pentru /ac inutil, deoarece iti bateai joc de mine si umpleai /ac cu intrebari inutile, sau imi judecai decizia, in loc sa imi fi facut o reclamatie pe forum.

De asemenea, conform Regulamentului Serverului, ''Jucătorii care comentează sau judecă deciziile staffului pe chatul public al serverului vor fi banați pentru 24h, iar pedeapsa se dublează pentru fiecare abatere. Cei care consideră că sunt nedreptățiți trebuie să facă reclamație pe forum. De altfel jucatorii care vor fi banați pentru încălcarea acestei reguli și vor reintra pe server de pe alte conturi pentru a deranja, vor fi banați permanent pe toate conturile.''

Un ultim argument pe care ti-l voi mai spune, este numele link-ului de imgur pe care l-ai atasat tu, continand dovezile tale:SN55lmG.png. Acesta imi sustine afirmatiile de mai sus, cum ca iti bati joc de mine si ca ma vanezi.

Daca mai ai intrebari, te rog sa le adresezi in acest topic, daca nu, ti-as propune sa asteptam decizia unui superior. 

Edited by ThymeWarp28
  • Like 4
  • Manager Minecraft
Posted (edited)

Salut, 

ThymeWarp28 a procedat corect. 

Insa tu vei fi sancționat pentru toxic. 

T/C

Edited by Liviu1010
  • Like 1
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...