Jump to content

iannis1022

[Artwork] iannis1022

Recommended Posts

*Nick: iannis1022

*Lucrare: QJsQ0Dy.gif rScfF0I.png itSMqEI.png QjxgiP7.gif  XCxfSs6.gif

*PSD [OBLIGATORIU]: Aici dau poze,iar daca e nevoie dau in privat la download PSD-ul http://imgur.com/a/RCrtI

Nu-i rau!dar lasa textul secundar pe fontul Visitor la marimea 10-12,cu un stroke mic,in rest good job! ;)

Mai,mai altu care se crede designer..ce portofoliu e asta, de 6 zile lucrezi in Ps, mai degraba eu cred ca ai furat de undeva tehnicile astea si ti s-a zis ce sa faci pai cu pas. Nici daca ai lucra in Ps DE 10 ANI nu este suficient..foarte slab portofoliul..macar de veneai cu ceva nou pe comunitatea astea,ca si asa am vazut ca toti "designeri" folosesc aceleasi efecte gif..slab. DU-TE SI UITA-TE LA TUTORIALE,MAI INVATA FFATELE MEU!!!

Update:

fk7vJlk.png5mR2qIC.gif  h7zNlX5.gif 4a68Fpl.gif wSX858K.png

Si FaraTineEBlue nu ajungi nicaieri cu hate-ul,pana tota lumea a inceput de undeva...

iar daca esti tu ala cel mai bun in photoshop de te dai asa de mare vreau sa vad si eu o lucrare de a ta...

Ti-a luat o zi sa te gandesti la un raspuns,naspa..si nu am zis ca sunt eu cel mai bun pur si simplu mi-am dat cu parerea..ai lucarari slabe asta e..nu te mai da mare ca in 6 zile le-ai facut pe astea(sunt nimic1!!). IAR pe tine nu te intereseaza lucrarile mele,daca vreau le pun ,daca nu,nu.Nu ma intereseaza parerea ta sau a celorlalti la felul cum lucrez,macar eu stiu ca evoluez si nu stagnez.

Dar revenind la subiect, iar ai pus niste lucrari slabe..primele 3 ce sunt alea?pe langa ca nu ai schimbat nimic,nici efectele nu te ajuta zici ca ai luat poza asa, ai pus niste text acolo la plesneala si dupa sa mai diversifici cica ai zis "hai sa mai pun si niste efecte, sa para mai multe".Iar pe a 4 a lucrare doar ai pus text, pt ca oricum gif-ul se gaseste pe google.

Multumesc, lucrarile cele noi postate arata super bine. Imi place foarte mult blur-ul cat si efectele de pe text. Al 2 lea avatar este cel mai reusit in opinia mea :)

• Like 1

Incearca sa mai schimbi font-ul la avatare 3/4 avatare contin acelasi font la text, blur-ul de la semnatura deranjeaza mult la ochi.

In concluzie mai ai de lucrat la blur si text.

KW & HF

Before:UleAehF.jpg

After:AoNu49t.png6hT94YL.gif

Before:eAmAc6N.jpg

After:cqlFskN.png

Si Alexia imi poti da cateva fonturi de text principal pe care le folosesti tu?Ar ajuta foarte mult.

Before:UleAehF.jpg

After:AoNu49t.png6hT94YL.gif

Before:eAmAc6N.jpg

After:cqlFskN.png

Si Alexia imi poti da cateva fonturi de text principal pe care le folosesti tu?Ar ajuta foarte mult.

http://www.dafont.com/ Aici ai o gramada de fonturi, iti poti alege dupa propriile gusturi

Slab. Totusi, pentru experienta ta e chiar foarte bine.

Eu in primele zile nu cred ca stiam sa redimensionez...

Oricum, lucreaza foarte mult la blur : cauta 5 tutoriale bune, apoi le combinii sa iasa ceva bun

Acelasi font mereu si mereu.. dude, exista DaFont.com

Niciodata text secundar cu stroke!! NICIODATA!

Niciodata text secundar pe Sharp.. Doar None

Marime text principal : 8-10 PX only. Depinde de font

Astept lucrari.

New: JhdVOBP.png

BEFORE:NM5ONdm.jpg HEzvi6V.jpg

AFTER:XGhgusl.gif g4fJKcT.jpg

Multumesc pentru sfaturi,am mai lucrat la blur si cred ca mi-a iesti destul de bine :)

Wow, o imbunatatire semnificativa!

Pune sharpen more pe 30%, mereu

Pune pattern alb pe soft, 10%

Pune gradient maps!!!

Astept, poate vad si rendere

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...