Jump to content

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Sign in to follow this  
Tania33

Updateul de primavara

Recommended Posts

Salutare

In urmatoarele zile serverul nostru de Minecraft mc.gamster.org va primi update ::D

Iata cateva detalii despre ce va urma:

- WIPE GLOBAL si

Partea tehnica:

•      Adaugam inca un dedicat
  •      Holograme dinamice
  •      Sistem de credite (moneda globala de plata pentru rankuri si iteme)
  •      Update la sistemul friends si party
  •      Update la score board (mai multe informatii, mai usor de citit)
  •      Moduri noi de joc (momentan: The bridges, Skygrid,SpeedBuilders )
  •      Skyblock Water (insulele sunt pe ocean; versiunea: 1.11) si Air (normal versiunea: 1.8)

Constructii si mediu:

•      Culori de primavara.
  •      Constructii (spawn+harti) noi
  •      Update GTA (mapa+textura noua)

Acestor modificari li se adauga si performante mai bune.

Tin sa mentionez ca serverul este inca in lucru si voi face update la acest topic cu toate noutatile. Va rog pe aceasta cale sa postati in acest topic orice recomandare aveti.

Multumesc,

Gamster Management.

Foarte tare <3

Dar mai precis pe ce data se da wipe?

Nu s-a stabilit incă o dată fixă, dar plănuim să fie cât mai curând.

O sa am ceva de spsus in chestia asta  >:( unii dintre noi au petrecut zile intregi sa construiasca castele si alte case pe survival si au petrecut sute de ore ca sa stranga tot ce au facut pana in momentul de fata si voi vreti sa dati wipe global ? ! Cati credeti ca o sa accepte sa piarda atata munca si timp pentru o singura comanda ? Eu va zic sa renuntati la wipe, sau daca dati wipe dati doar la conturile inactive si la casele lor.

Skips , asa este.. Nici noua nu ne convine , ca avem constructii , sute de ore jucate, dar .. trebuie sa se dea si wipe.. Oricum , o sa fie multe avantaje noi , si nu o sa mai fie lag , se merita oricum..

Skips , asa este.. Nici noua nu ne convine , ca avem constructii , sute de ore jucate, dar .. trebuie sa se dea si wipe.. Oricum , o sa fie multe avantaje noi , si nu o sa mai fie lag , se merita oricum..

Te invit acum in game sa vi la protectia mea si sa imi spui tu mie daca merita sa pierd tot ce am

O sa am ceva de spsus in chestia asta  >:( unii dintre noi au petrecut zile intregi sa construiasca castele si alte case pe survival si au petrecut sute de ore ca sa stranga tot ce au facut pana in momentul de fata si voi vreti sa dati wipe global ? ! Cati credeti ca o sa accepte sa piarda atata munca si timp pentru o singura comanda ? Eu va zic sa renuntati la wipe, sau daca dati wipe dati doar la conturile inactive si la casele lor.

e c-am treaba ta ca te-ai apucat recent, severul nu a avut wipe de 3 luni.

Skips :) te inteleg perfect si apreciez ca postezi aici, dar te rog sa intelegi ca mapele de la Survival (1.9 si 1.11), SkyBlock si Factions sunt atat de mari, incat, atunci cand sunt peste 50 de jucatori online serverele trebuie sa ruleze in lagg halt (asta insemnand sa nu curga apa, lava, sa nu functioneze fermele automate, generatoarele si asa mai departe) ceea ce este foarte frustrant si avand in vedere faptul ca acest update va fi adaugat peste cateva saptamani bune, mapa se va incarca si mai mult. Nu vreau sa imi bat joc de munca voastra, motiv pentru ca am si decis sa postam pe forum ceea ce urmeaza sa facem si sa discutam cu totii ce este cel mai bine, atat pentru voi  cat si pentru noi.

Acum te rog sa-mi spui cati jucatori vor mai juca pe un server cu maxim 15TPS-uri?

P.S. Tin sa mentionez ca actuala baza de date de pe Survival 1.9 si SkyBlock dateaza din luna septembrie 2016, iar Survival 1.11 din Noiembrie 2016.

Foarte tare <3

Dar mai precis pe ce data se da wipe?

Nu stiu sa spun exact, dar mai dureaza. Avem de lucrat mult, abia am reusit sa implementam sistemul de credite cu care puteti cumpara orice :) de la rankuri pana la protectii si alte iteme ::) o sa va placa, garantat :D

Barim sa stiu si eu daca mai ma apuc sa mai construiesc cladiri sau o las balta pana e gata serverul cu wipe... am muncit mai bine de o luna doar sa tai 4 munti si sa acopar jumatate de ocean, nu prea stiu ce sa zic.. sau dupa ce se da wipe barim vreau si eu o zona dreapta de 5-6 protectii sa imi pot relua activitatea fara sa fiu nevoit sa sparg muntii

Barim sa stiu si eu daca mai ma apuc sa mai construiesc cladiri sau o las balta pana e gata serverul cu wipe... am muncit mai bine de o luna doar sa tai 4 munti si sa acopar jumatate de ocean, nu prea stiu ce sa zic.. sau dupa ce se da wipe barim vreau si eu o zona dreapta de 5-6 protectii sa imi pot relua activitatea fara sa fiu nevoit sa sparg muntii

La cat esti de activ, daca vei vota zilnic vei avea suficiente credite incat sa-ti cumperi un grad :)

2...3 spoilere pentru voi ::D

Noul Hub :)

hGLEGIQ.png

Noul GTA:

rtqR1Wg.jpg

Propun sa se implementeze spawnere de mobi dar si de animale, la shop, in noul update. Doar ca ar trebui ca pretul sa fie unul destul de ridicat, sa nu puna mana pe ele orice player care joaca 2 zile si apoi nu mai intra deloc pe server. Ma gandesc la un pret de macar 500k pentru orice spawner.

Să nu fiți supărați din cauza wipe-ului. Acest update sigur o să vă placă prin unicitatea lui. Sistemul de credite diversifică şi mai mult gameplay-ul, cu cât eşti mai activ şi mai devotat serverului prin simplul fapt că votezi sau că îți petreci timpul online, vei câştiga credite cu care îți poți cumpăra multe lucruri, precum rank-uri. Acest update vine cu noi mape construite de echipa de building a serverului, din care fac parte şi eu. Sperăm să ne apreciați munca şi să nu fiți trişti sau necăjiți pentru pierderea itemelor sau construcțiilor, o să facem altele, poate chiar mult mai mult tari decât precedentele. Gaming is not a crime! #gamsterpower

Foarte faine Spawnurile si hartile noi.

Abia astept Update-ul Full.

Succes in continuare

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...