Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In  

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Home Forums Minecraft Store Leaderboard Club MuOnline Activity

Sign in to follow this  
PirateHawk

CERERE DESIGNER

Recommended Posts

Numele: Stefan

Varsta: 15-16 ani

Discord: PirateHawk#1413

Ce program folosesti : Photoshop CS5 , este intradevar unul vechi dar este achizitionat cu timp in urma , dar este capabil sa faca aceleasi lucruri doar design-ul programului este vechi.

Ce lucrari nu poti face? : Pot face orice , sunt experimentat.

Fa o caracterizare despre tine: Sunt Stefan , am 15 ani , lucrez in photoshop de la 11 ani cand eram doar un incepator , atunci mi-am luat si photoshop cs5 si incet-incet am inceput sa devenit mai bun ,la 12 ani am ajuns designer pe un alt forum tot la fel de mare ca acesta pe atunci , acum 2 luni nu am mai vrut sa lucrez dar acum m-am reapucat. Sunt foarte activ , muncitor , pot raspunde la multe cereri in parte.

Un avatar + Screen PSD(Watermark Gamster.rog) : kXVHUjU.png  https://gyazo.com/8f47aacc25127ac1b1214538c6e1506d , ca idee asta e cs5 :))

O semnatura + Screnn PSD:(Watermark Gamster.org) : WicVIsi.pngPot face multe tipuri cu semnaturi (ma refer la cele cu fundal in spate) dar ca idee asta e simplu. https://gyazo.com/c8f242ff732a09f9352dec4c637166da

De cat timp lucrezi in acest program? : Pot spune de 4 ani , cu pauze.

Link portofoliu (Obligatoriu) : aici

De ce crezi ca esti capabil de aceasta functie? : Sunt capabil sa lucrez in photoshop si sa asigur forumului lucrari cat mai frumoase.

Vreau sa mi se acorde o sansa pentru a dovedi de ce sunt capabil.

Posted (edited)

Pro, PirateHawk nu te lua dupa astea ca astea sunt prea "buni" sti sa faci ceva esti bine venit dar singrua neplacere ar fi scrisul secundar nu imi place ai putea lucra un pic mai mult la el 

cat despre blur nu e cine stie ce dar poti viziona niste tutoriale care te ajuta enormn dupa poti experimenta singur

cat despre xDarkEvil_ ma uimesti:))

astuia i dai contra ca mai are de invatat si lui sva i dai pro? pai ce facem aici domnule..

Edited by Hadels
  • Cool 1

:contra: Nu te cred pregatit pentru aceasta functie, mai ai de invatat. Sunt tutoriale pe internet de unde poti sa inveti.

Up , eu unul sunt sigur ca pot pune in practica aceasta functie , nu sunt cel mai bun si nici nu voi fii ,dar stiu sa lucrez in program.

De nevoie sau nu , se evolueaza cu timpul , lucrand si invantand tot odata.

iti dau pro pentru activitate zilnica la cereri, totodata cu mici sfaturi.

nu mai pune textul secundar cu fontu pe care-l pui, ori il pui cu corbel pus pe 8pt pe sharp, ori pe wendy pe 10pt pe none.

sa pui mereu textu pe sharp, inafara de wm cu wendy.

nu mai pune multiply sau darken ce pui tu acolo, sau soft light, sharpen, sunt oribile si dupa parerea mea daca nu stii sa le folosesti strici tot blurul.

foloseste si incearca singur si vezi tu chiar, poti sa incerci fiecare efect in parte de la 'adjustments', iti recomand sa pui curves, color lookup (iti recomand la el dropblues, 3strip sau 2strip), vibrance uneori depinde de ce vrei sa faci, hue/saturation etc.

iti recomand sa folosesti alte fonturi si sa nu mai folosesti acele scantei gif sunt foarte vechi, sau daca iti vine in cap sa faci ceva gif in ps mai bine nu, ai after effects.

incet incet o sa evoluezi dar daca vrei faci asta mai repede, mai lucreaza cu brushuri efecte etc. daca vrei pot sa te ajut cu cate ceva chiar daca nu sunt nici eu profesional, imi stii discordul.

• Like 1

3 hours ago, RyseN69 said:

iti dau pro pentru activitate zilnica la cereri, totodata cu mici sfaturi.

nu mai pune textul secundar cu fontu pe care-l pui, ori il pui cu corbel pus pe 8pt pe sharp, ori pe wendy pe 10pt pe none.

sa pui mereu textu pe sharp, inafara de wm cu wendy.

nu mai pune multiply sau darken ce pui tu acolo, sau soft light, sharpen, sunt oribile si dupa parerea mea daca nu stii sa le folosesti strici tot blurul.

foloseste si incearca singur si vezi tu chiar, poti sa incerci fiecare efect in parte de la 'adjustments', iti recomand sa pui curves, color lookup (iti recomand la el dropblues, 3strip sau 2strip), vibrance uneori depinde de ce vrei sa faci, hue/saturation etc.

iti recomand sa folosesti alte fonturi si sa nu mai folosesti acele scantei gif sunt foarte vechi, sau daca iti vine in cap sa faci ceva gif in ps mai bine nu, ai after effects.

incet incet o sa evoluezi dar daca vrei faci asta mai repede, mai lucreaza cu brushuri efecte etc. daca vrei pot sa te ajut cu cate ceva chiar daca nu sunt nici eu profesional, imi stii discordul.

Mersi mult de sfaturi bro , apreciez!

Voi tine cont si voi mai face retusuri acolo unde nu ma descurc. De ce nu , in caz de nevoie voi cere o mana de ajutor din partea ta. 

Respect.

Acum 17 ore, PirateHawk a spus:

Mersi mult de sfaturi bro , apreciez!

Voi tine cont si voi mai face retusuri acolo unde nu ma descurc. De ce nu , in caz de nevoie voi cere o mana de ajutor din partea ta. 

Respect.

Nu mai face post-hunt.