Jump to content
Welcome, Guest
Existing user? Sign In  

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Home Forums Minecraft Store Leaderboard Club MuOnline Activity

qPandaa_

Propunere BedWars ca dc nu

Recommended Posts

Nick-ul tău: qPandaa_

* Propunere: 1. Atunci cand o echipa castiga un meci si se afiseaza top ul cu cei care au avut cele mai multe kill uri, pe undeva prin dreapta (langa nick uri) sa se vada si cate kill uri au facut pe parcursul meciului. 

2. Sa se scoata potiunile de la momentul actual si sa se adauge splash potions. Pe langa invisibility, speed II si jump boost, sa se adauge regeneration.  
3. Sa se adauge mai multe arene, cel putin pe 4v4. Cand sunt 150 de jucatori conectati, dureaza in jur de 4-5 minute sa intri intr o arena si devine enervant.

* Cum crezi că ar influența propunerea ta această comunitate : In bine?

* De ce crezi că această propunere ar fi utilă pentru această comunitate? : Pai, la propunerea cu potiunile, atunci cand esti urmarit de cineva si vrei sa ''bei'' una, dureaza destul de mult. (spre ex, daca un player te fugareste, ai putina viata si nu ai golden apple, poti lua potiunea de regenerare. Daca e splash potion, esti in avantaj si nu te mai opresti ''s o bei'') :))

La restul am zis mai sus. 

* Subserver: BedWars 

* Alte precizări:  Nope.

• Like 1

:pro:
Prima idee este destul de faina, s-ar vedea cine face cele mai multe kill-uri
A doua idee este partiala. Nu sunt de acord cu splash potions, poti sa te ascunzi sau sa-l pacalesti pe inamic aruncandu-l in void si sa bei potiunea . Faza cu regeneration ar fi buna, dar sa coste 2 emerald
A treia idee este una foarte buna, deoarece majoritatea s-au plictisit de arenele care sunt acum si ar prinde bine sa se mai adauge cateva ca sa nu ne plictisim si sa ne enervam

Pentru propunerea 1. PRO, este o idee buna

Pentru propunerea 2.CONTRA Eu spun că este mai ok, asa cum este acum, ca poțiunile sa fie doar pentru o persoana, altfel ar fii prea OP.

Pentru propunerea 3.PRO, ar fii nevoie de câteva hărți + că mulți player cer acest lucru. :pro:Pentru ideea 1 și 3.

Propunera 2 ar avea doua variante sa fie pe solo 1 eme , duo 2 eme , pe 4v4  4 eme si 5v5 5 eme , pentru ca dacă ti-ai luat o potiune cu 2 eme la 4v4 ai da efect la toti

si 2. Sa fie doar pentru un player

Propunerea 3 este buna 

:pro:

Propunerea 1 nu mi se pare ca ar ajuta pentru ca pe 4v4 / 5v5 arata in dreapta cate kill-uti ai si pe 1v1 / 2v2 arata la sfarsit Top  Killer

:contra:

Edited by CeZaRMtRO

1. Ai :pro: deaorece e naspa ca arata doar top-ul nu si kill-urile.
2. Este mai bine asa faza cu potiunile, acesta a fost bedwars-ul la inceput :contra: 
3. Devine enervant sa tot astepti :pro: 

1 si 3 :pro: , 2 . Nu are rost sa se schimbe in splash sau sa se adauge potiuni splash :contra:

1. :pro:ar fi mai fain așa 

2. :contra:ar fi prea op 

3. :pro:devine foarte plictisitor sa tot aștepți și mulți preferă să iasă din cauza asta

1. Mi s-ar parea cam inutil sa se adauge un top kills deoarece multi sunt hackeri si ajung foarte repede in top. Eu zic ca este bine  cu top activity.:contra:

2. Ar fii prea op daca s-ar adauga splash potions, mai bine sa se adauge lingering (este tot o potiune doar ca dureaza mai putin, si ar face balanta) :contra:

3. :pro:Am vazut multi playeri care se enervau din cauza asta.

Edited by alisa1234

4 hours ago, alisa1234 said:

1. Mi s-ar parea cam inutil sa se adauge un top kills deoarece multi sunt hackeri si ajung foarte repede in top. Eu zic ca este bine  cu top activity.:contra:

2. Ar fii prea op daca s-ar adauga splash potions, mai bine sa se adauge lingering (este tot o potiune doar ca dureaza mai putin, si ar face balanta) :contra:

3. :pro:Am vazut multi playeri care se enervau din cauza asta.

1)Si daca sunt hackeri si ajung in top, ce? E mai interesant sa vezi si kill-urile altora, nu doar pe ale tale.

+ ca ii poti filma/raporta in /ac si se rezolva.

2) Nu vad ce este “op” in splash potions. Sunt aceleasi potiuni, doar ca sunt “splash”. :))

Dar mersi de vot.

• Like 1