Jump to content

_T.o.m.m.y

Propunere anticheat

Recommended Posts

Nick-ul tău:_Tommy

* Propunere: Sa se imbunatateasca consola /antichat/

* Cum crezi că ar influența propunerea ta această comunitate :iiin bine

* De ce crezi că această propunere ar fi utilă pentru această comunitate? :Pai cand sunt pe ThePit si ma joc imi da ori kick ori ban si la cei cu hack nu le da,.Si frate te scoate la 13 -14 cps.Cei cu auto clicker nu patesc nmc.Inteleg frt trb sa dea si consola ban dar cam da aiurea mereu.Stiu ca anticheat-ul e facut sa scape de haceri dar nici chear asa sa dea ban la cn nu trb.+ca vin cei de afara sa se joace pe sv nostru si majoritatea sunt pro si nu inteleg dc primesc ban aiurea si nu v-or mai intra .

* Subserver:Antichat

* Alte precizări:  Sper ca se v-a aplica

Sa nu uitam ca AntiCheat-ul este un fel de AI (inteligență artificială) ,iar aceasta, oricât de bine ar fi configurată, NU poate face ceea ce face un membru staff uman ( da, stiu, exprimare 200% :)) ) 

Un AI nu va vedea lucrurile ca un om, ceea ce inseamna ca nu va acorda mereu sancțiunile corect, la fel cum poate face un membru staff uman.

Si, mai ales ca tu ai dat ca exemplu sectiunea "ThePit" unde sunt 30+ jucatori la pvp aproape tot timpul, AntiCheat-ul nu poate sa le faca față destul de bine, acesta fiind motivul pentru care acorda sancțiuni aiurea.

Prin urmare votul meu va fi :contra:

Mi s-a intamplat si mie sa primesc ban deoarece anti-cheat-ul de pe ThePit a zis ca am hack. eu neavand dovada nu puteam sa fac cerere unban :pro: 

Da, anti cheat-ul este *Cenzurat* configurat adica eu am primit kick de vreo 10 ori ca doar stateam pe loc si scriam :pro:

Cu sau fară propunerea ta, sunt 100% sigur că consola face ce poate și că se lucrează cat se poate la ea.

Deci nu văd rostul propunerii, :contra: de la mine.

Ce consola bos? Aia da ban pana si la legit players.. mi se pare degeaba consola si eu am primit ban de la consola si dupa unban. Nu mi se pare buna aceasta idee cu consola .
   Eu vreau un anticheat nou . :pro:

Anticheat ul  este foarte greu de configurat cand primesti kick nu este sigur sunt mii de coduri. 

Usor, usor se configureaza.

Shadow si MutFame fac ce pot si ei. Sa avem rabdare si se vor face toate problemele.

De la mine ai:contra:

:contra:Anti-cheatul este foarte greu de facut sa mearga bine, este normal sa avem probeleme cu el.